יום רביעי, מאי 29, 2024

פוסטים אחרונים

מינוי ראשון לחברת מהדרין תחת קבוצת דלק

דלית זילבר, ראש מנהל התכנון לשעבר, תיכנס בחודש אוקטובר לתפקיד משנה למנכ"ל חברת "מהדרין".

דלית זילבר, בת 56, בעלת תואר מגיסטר בתכנון ערים ואזורים מהטכניון, בחמש השנים האחרונות כיהנה כמנכ"לית מנהל התכנון, תפקיד אותו מילאה עד לאוגוסט 2022. לפני כן, מילאה שורה של תפקידי מפתח במערכת התכנון המחוזית והארצית.

במהלך השנים כיהנה בין השאר בתפקיד מתכננת מחוז ירושלים, כממונה ויו"ר הועדה המחוזית ירושלים ויו"ר הועדה המחוזית בתל אביב.

במסגרת תפקידה האחרון, כראש מנהל התכנון, הובילה את מדיניות התכנון במדינה, קידמה את התכנית האסטרטגית לישראל 2040, את השינוי לתמא 35 בנושא צפיפויות המגורים שיוביל לארגון מחדש של המרחב הציבורי, אישור תמא 1 המארגנת את את התכנון הארצי לתשתיות ולשטחים פתוחים ועוד.

כזכור, בחודש יולי השנה רכשה קבוצת דלק את השליטה (44.8%) בחברת "מהדרין" מידי קבוצת דסק"ש בעסקה הזדמנותית. העסקה הושלמה בחודש אוגוסט האחרון וזה למעשה המינוי הראשון שנעשה בחברה, לאחר כניסתה של קבוצת דלק.

מהדרין הינה חברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל-אביב, ואשר באמצעות חברות בשליטתה, מחזיקה (בבעלות ובחכירה), בעתודות קרקע נרחבות, בהיקף מוערך של כ- 11,100 דונם, ובנכסים לוגיסטיים הכוללים בתי קירור, בתי אריזה ומרלו"גים, בארץ ובחו"ל.

מהדרין פועלת בארבעה תחומי פעילות עיקריים: תחום החקלאות; תחום בתי הקירור; תחום המים; ו-תחום הנכסים המניבים.

בבעלות מהדרין שמונה בתי אריזה וקירור, שהמרכזיים שבהם ממוקמים בצריפין ובנתניה. בנוסף, למהדרין מרלו"ג ובית קירור בצרפת. השטח הבנוי של בתי האריזה והקירור שבבעלות מהדרין הינו כ-78,000 מ"ר – על קרקעות בשטח של כ-183 דונם.

מהדרין מחזיקה בכ-196 דונם קרקעות חקלאיות בבעלות פרטית, ובכ-10,906 דונם של שטחים חקלאיים אותם היא חוכרת מרמ"י. בנוסף, מהדרין מעבדת ברחבי הארץ, קרקעות של צדדים שלישיים, בהיקף מוערך של כ- 29,600 דונם, הנמצאים תחת הסכמי אחזקה, נטיעה ועיבוד חקלאי.

מנכ"ל מהדרין, אורי לופט: "אני שמח על הצטרפותה של דלית לחברה לתפקיד משנה למנכ"ל ומברך אותה על כניסתה לתפקיד. אני משוכנע שהניסיון המקצועי הרב והידע שהיא מביאה איתה יתרמו רבות לפעילות חברה ויובילו אותנו להישגים משמעותיים".

מנכ"ל קבוצת דלק, עידן וולס: "ההצטרפות של דלית למהדרין, מהווה צעד ראשון וחשוב, בדרך ליישום התוכניות האסטרטגיות ולמימוש הפוטנציאל הרב שקיים להערכתנו במהדרין במגוון רחב של תחומים בנוסף לפעילות החקלאית של החברה".

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן