יום ראשון, אפריל 21, 2024

פוסטים אחרונים

"זועק את זעקתכם, הציבור רוצה עגבנייה ישראלית"

העיתונאי ואיש הטלוויזיה המוערך זכה לפרס מיוחד במסגרת וועידת ישראל לחקלאות – אות על המאבק שהוביל בנושא פערי התיווך והפער העצום שיש בין התשלום לחקלאי למחיר הצרכן כחלק ממאבקו להורדת יוקר המחייה בישראל. מנכ"ל ועידת ישראל, חיים אלוש: "דוגמה לעיתונאי שנאבק לאורך שנים לצד החקלאים ולעזרתם"

רינו צרור, מהעיתונאים ואנשי הטלוויזיה הבולטים בישראל, קיבל היום (חמישי) ביומה השני של ועידת ישראל לחקלאות פרס מיוחד על המאבק שהוביל בנושא פערי התיווך.

צרור (69) נאבק בשנים האחרונות – בתוכניתו בגלי צה"ל – לצד החקלאים בפער העצום בין התשלום לחקלאי למחיר לצרכן בישראל במכירה של פירות וירקות. אותם פערי תיווך מכניסים יותר כסף לרשתות השיווק, פוגעים בחקלאים הישראלים והופכים בכלל את החיים של כל התושבים ליקרים יותר. המאבק הבלתי מתפשר של צרור זכה לאורך הדרך גם לתמיכה מאישי ציבור ושרים בממשלה.

"תודה רבה לכולכם", פתח צרור בהתרגשות נוכח העובדה שהציבור נעמד על רגליו והריע במשך שניות ארוכות, "זה מחמם את הלב, גם אנחנו צריכים את הקולות האלה. תעשו לעצמכם טובה, אתם אחלה חקלאים הכי טובים בעולם, יש נקודות שצריך לתמוך, אתם נמצאים במקום יפהפה לא רק מבחינת התוצרת, אלא גם מבחינת הציבור בישראל. הוא רוצה עגבנייה ישראלית, שלכם, וגם את התפוז הישראלי. הציבור רוצה את התוצרת הישראלית -היא המועדפת".

רינו המשיך ואמר: "אנחנו מורגלים שבאים אנשים ממשרדים או קומות וחושבים שיש להם את היכולת לשנות בהינף יד עולם שלם. זה עבודה בשטח מול עבודה באקסל, מלחמת תרבויות. אני מאוד שמח שאתם מצליחים די בלחץ לעמוד בשנים האחרונות מול הקרב המאוד קשה הזה. אתם צריכים להתגייס אליו פי כמה וכמה ולא להישען על פוליטיקאים-אלו חולות נודדים. אלה נותנים לכם את ה5 דקות הבאות ולא את השנה והשנתיים. תלכו עם הציבור ותגיעו הרבה יותר רחוק".

את עבודתו העיתונאית החל ב"העולם הזה" ב-1973. הוא ממקימי עיתון "חדשות" והיה מבכירי עורכיו. ערך את המקומון "העיר" וכתב בו טור פוליטי. היה עורך ב"מעריב" וכיהן כסגן עורך בירחון "מוניטין", שם עבד עם אדם ברוך ומאיר אגסי. בתחילת שנות התשעים ערך את השבועון "העולם הזה" המתחדש, ולאחר מכן את מגזין האקטואליה "אולפן שישי" בערוץ 2. הוא יצר והנחה לא מעט תוכניות טלוויזיה וזכה לא פחות משלוש פעמים בפרס מפקד גלי צה"ל בנושא פרויקטים חברתיים. בשנת 2013 נבחר צרור להדליק משואה בטקס המרכזי ליום העצמאות ה-65 בהר הרצל וכעבור שש שנים זכה בפרס סוקולוב. בנימוקי השופטים נאמר: "רינו צרור זכה בפרס "בעבור היותו עיתונאי לוחמני המציב בעקביות מזה עשרות שנים בחזית העשייה סדר יום חברתי, תוך התמקדות ומתן תשומת-לב מיוחדת לפריפריה החברתית, הפוליטית והגאוגרפית.

מנכ"ל ועידת ישראל לחקלאות, חיים אלוש, ציין כי "רינו צרור הוא דוגמה לעיתונאי שנאבק לאורך שנים לצד החקלאים ולעזרתם. במרוצת השנים הוא זועק את זעקתם ומנסה לקבל תשובות הולמות וראויות, כמו גם במאבק שהוביל ומוביל בנושא פערי התיווך". הפרס הוענק, כאמור, בוועידת ישראל לחקלאות – האירוע החשוב ביותר של ענף החקלאות שמהווה זירת שיח רב – תחומי ובמה יחידה מסוגה לדיוני עומק מרתקים על הענף. הוועידה תפגיש בין מקבלי החלטות ומובילי דעה בחברה הישראלית, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי התיישבות העובדת וראשי הארגונים החקלאיים, אנשי ממשל, בכירי המשק והכלכלה, יצואנים, משווקי תוצרת חקלאית, רשתות שיווק, יצרני ומשווקי תשומות חקלאיות, חקלאים מובילים, חוקרים, אנשי פיתוח, אנשי תקשורת ואקדמיה ועוד.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן