יום חמישי, מאי 23, 2024

פוסטים אחרונים

פתיחת יבוא החמאה- מועצת החלב מאיימת בפניה לבג"ץ

שר הכלכלה : ״המהלך יביא לעליית מחירים״ שר החקלאות:״ אתנגד למהלך.

הודעתו של השר כץ על המשך יבוא חמאה מחו״ל למשך שנתיים.
גרמה לתגובות חריפות בקרב גורמים רבים במשק בכלל ובמגזר החקלאי בפרט.
השר כץ:״החלטתי להמשיך את הפטור ממכס על יבוא החמאה מחו״ל למשך שנתיים.
היבוא ימנע מצבי מחסור שהתרחשו בעבר, יאפשר תחרות באמצעות הגדלת מגוון האפשרויות העומדות בפני הצרכן והורדת יוקר המחייה״.

ישראל כץ: ״היבוא ימנע מחסור ויגביר את התחרות״


שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ מגיב להחלטת שר האוצר לתת פטור גורף לייבוא החמאה בישראל*
תגובת מועצת החלב* לאור החלטת שר האוצר על הארכת הוראת השעה לייבוא חמאה בפטור ממכס בשנתיים נוספות: "היום המדינה הוכיחה שהיא עובדת למען היבואנים ולא למען הצכנים. מדובר בהפרה בוטה של התחייבות המדינה לבג"צ כי הוראת השעה תיהיה לשנה אחת בלבד. ותוך הוספת חטא על פשע, בכך שבמקום לייבא חמאה שתימכר במחיר מפוקח כפי שהמליצה המועצה, ימשך ייבוא של חמאה אשר תימכר לצרכנים במחיר היקר בלמעלה מ-20% מהמחיר המפוקח. אנו לומדים את ההחלטה ושוקלים לפנות לבית המשפט העליון שיחיב את המדינה לעמוד בהתחייבותה. המהלך החד צדדי פורסם בזמן שמתנהל משא ומתן עם משרד האוצר, וכעת, נחשפו כוונותיו האמיתיות של המשרד"
שר הכלכלה עמיר פרץ: "גם חמאה היא מוצר בסיסי! החלטת שר האוצר, ישראל כץ, לאשר ייבוא ללא הגבלת המחיר לצרכן, תביא בהכרח לעליית מחירים משמעותית במוצר צריכה הנצרך בכל בית. בימים אלו של משבר כלכלי, לאפשר ליבואנים להעלות את מחיר החמאה בעשרות אחוזים, הוא מעשה חסר אחריות והגינות כלפי הצרכנים, אשר ימנע במשפחות רבות לצרוך מוצר זה.
משרד הכלכלה תומך בעידוד התחרות ויבוא מגוון מוצרים לישראל, תוך בקרה ופיקוח שמהלכים אלו לא יביאו לעלייה ביוקר המחיה"
שר החקלאות אלון שוסטר"מדובר בהחלטה חסרת אחריות ופופוליסטית, שאינה נשענת על ידע מקצועי ואינה מבוססת על הנתונים כפי שאנו מכירים אותם, וכפי שהצגנו למשרד האוצר בפנייה מטעם מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ד"ר נחום איצקוביץ, לפני למעלה מחודש. עמדתנו היא חד משמעית בעד ייבוא חכם ומידתי, וחד משמעית נגד ייבוא טיפש וטוטאלי. אני ממליץ לשר ישראל כץ להימנע מצעדים פופוליסטים שאינם משרתים את אזרחי ישראל, ולקיים דיון מקצועי וענייני בין אנשי משרדי לאנשי משרד האוצר כדי להגיע להחלטות ראויות שישרתו הן את ענף החלב והן את צרכני החמאה במדינת ישראל. אני יכול להעריך שהעתירה שהוגשה בעבר לבג"צ בעניין ייבוא החמאה והוסרה עקב זמניותו של הצו, תחזור כעת לבית המשפט. אני מבטיח שמשרד החקלאות ופיתוח הכפר יאמר את דברו בעניין ויגן על הצרכנים הישראלים מעליית המחירים שהמהלך הפופוליסטי הזה יביא, ומקריסת התכנון בענף החלב שעשויה לגרום לו להתמוטטות."

איציק שניידר: ״הוספת חטא על פשע״

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן