יום רביעי, יולי 24, 2024

פוסטים אחרונים

ההצתות על רקע סחיטת דמי חסות נמשכות ואף מתגברות

הערב הוצתו גלילי טפטוף של גד"ש הסוללים •רק אתמול השרים אוחנה ושוסטר ביקרו בבית אריזה שהוצת בראש פינה והכריזו : "הטיפול בתופעת הסד"ח הוא יעד לאומי"* כנופיות הפשע לא מתרגשים מהכרזות השרים.

רק אתמול ביקרו השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ושר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר בצפון וקיימו דיון בבית האריזה "רפקור" בראש פינה בנושא הפשיעה החקלאית, וזאת בהמשך לפגישת עבודה קודמת שערכו השניים בחודש שעבר.
תשובת ארגוני הפשע הגיע והערב הוצתו גלילי טפטוף של גד"ש הסוללים בשטח מול מחלף הושעיה כנראה על רקע סחיטת דמי חסות בצפון.
החקלאים הפכו למטרה קלה לכנופיות פשע המשתוללות באין מפריע…

טל זמיר רב״ש ממושב היוגב:
״אני מתריע שנים על התנהלות קלוקלת של המשטרה והמשרד לבטחון פנים. לפני חמש עשרה שנה ביטלו את חצאי המשרה של הרב"שים המגוייסים. העבירו את התקנים לצורך אבטחת מוסדות חינוך שתוך זמן קצר נבלעו בתחנות המשטרה. הרב"שים המשיכו בהתנדבות עם סמכויות של שוטרים 24/7/365 לשמש הזרוע הקדמית של המשטרה במרחב הכפרי. לפני כמה שנים הסמכויות קוצצו למעשה כמעט לאפס. את הנשקים במחסני הנשק אספו. את הסיור הכפרי ביטלו והכוח הועבר למרחב ירושלים. כל המרחב הכפרי למעשה נותר יתום. במקום כל מרכיבי הבטחון מינו מש"קים אזוריים שלמעשה משמשים פץ' לפיצוץ גלגל. אין אפס איפה שיש ריק יש מי שנכנס במקומו.
בדיון אתמול השתתפו ר' מועצת ראש פינה מוטי חטיאל, ר' מועצה מקומית יסוד המעלה אילן אור, ר' מועצה אזורית מבואות החרמון בני בן מובחר, ר' מועצת חצור שמעון סויסה, ר' מועצת מרום גליל עמית סופר, יו"ר התאחדות האיכרים דובי אמיתי, מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, נחום איצקוביץ, מפקד מג"ב ניצב יעקב שבתאי וממ"ז צפון.

טל זמיר

השרים שמעו מן המשתתפים על ההתמודדות היומיומית עם הפשיעה החקלאית, לצד תובנות והצעות כיצד להתמודד עם התופעה.

בתום הדיון, ערכו השרים סיור משותף עם מנכ"ל רפקור" בבית האריזה שהפך לסמל לאוזלת היד של משטרת ישראל עם נגע הפשיעה החקלאית, לאחר שסבל בשנים האחרונות מהתנכלויות ומהצתות חוזרות ונשנות.

שר הבט"פ אמיר אוחנה אמר:

תופעת הסד"ח הפכה לתופעה ארצית שסובלים ממנה לא רק בעלי עסקים, ולא רק בענף הבניה, ולא רק במגזר החקלאי אלא הציבור הישראלי כולו – אליו מגולגלות עלויות הסד"ח, המשמנות את פעילותם של כנופיות עברייניות וארגוני פשיעה.
התופעה החמורה הזאת מעמידה לכאורה בפני הנסחטים שתי אפשרויות, שעם אף אחת מהן איננו מוכנים להשלים: האחת, להיכנע לטרור, תוך העלמת עין כאילו אנו מאמינים שאכן המדובר בשירותי שמירה עליהם אנו מוכנים לשלם, והשניה, לקחת את החוק לידיים.
על מנת שהציבור יבחר בדרך השלישית, החוקית והמוסרית – והיא לפנות למשטרה, להעיד ולהפליל את העבריינים – אנו חייבים להפוך את הדרך הזאת ליעילה יותר ולכדאית יותר:
ראשית, להבטיח את שלומו וביטחונו של המתלונן ושל רכושו. על המשטרה יהיה להשקיע תשומות שיבטיחו זאת, ובמקרים המתאימים גם הרשות להגנת עדים שבמשרד לביטחון הפנים. שנית, להבטיח את ענישתם של העבריינים – הן במאסרים והן בענישה כלכלית כבדה. לשם כך יפעלו היחידות המובילות במשטרת ישראל, הן ברמת המחוז והן ברמה הארצית כדי לאסוף ראיות טובות, ולהביא את העבריינים לדין.
אך זו חייבת להיות פעולה בין משרדית משולבת: המשרד לביטחון הפנים כמובן, משרד האוצר ורשויות המס, משרד המשפטים – הפרקליטות הפלילית והאזרחית, הרשות לאיסור הלבנת הון ולבסוף – בתי המשפט והשופטים.
אני שומע את אנשי המשטרה בתסכול רב מתארים איך גם כשהם מצליחים לאתר את העבריין ולאסוף ראיות טובות המפלילות אותו, הוא משוחרר ממעצרו ו/או זוכה לעסקת טיעון מקלה או עונש רך המתחשב מדי בנאשם ובנסיבותיו, על חשבון הציבור – שקולו לא נשמע בבית המשפט.
באנו היום לשמוע את קולו, ולהשמיע אותו במקומות המתאימים. אני קורא למשרדי הממשלה הנוספים ולרשויות הנוספות שמניתי לקחת חלק במאמץ הלאומי הזה, שמשתרע הרבה מעבר לתחום החקלאי, ולשלב זרועות כדי לבער את נגע הסד"ח מעל פני המדינה.
אני מציב את הטיפול בתופעת סחיטת דמי החסות כיעד לאומי, ומצפה שנראה את התוצאות בחודשים ובשנים הקרובות. אני מבקש להודות לשר שוסטר על מעורבותו לטיפול בתופעה ולמחויבותו לציבור החקלאים".

אמיר אוחנה
השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה

שר החקלאות ופיתוח הכפר אלון שוסטר:

"בית האריזה 'רפקור' הוא סמל להתמודדות הכמעט יומיומית של חקלאי ישראל עם תופעת הפשיעה החקלאית. לפני מספר חודשים נפגשנו השר אוחנה ואני יחד עם הצוותים המקצועים שלנו כדי לגבש מתווה לטיפול בפשיעה החקלאית.
השר אוחנה הפגין מחויבות גדולה לטיפול בתופעה הפסולה הזו, ובשם חקלאי ישראל אני מודה לו על כך. היום אנחנו ממשיכים את העבודה שהתחלנו, ואני מבקש לקרוא גם למשרד האוצר ולמשרד המשפטים להירתם יחד איתנו לטיפול בנגע הזה. לחקלאי ישראל אני מבקש לומר שאנחנו עומדים כאן אתכם. אנחנו לצדכם, יחד בעבודה המשותפת. השר אוחנה ואני מתכוונים לעשות כל מה שבידנו כדי להגביר את הביטחון האישי ואת ביטחון רכושם של החקלאים בישראל."

אלון שוסטר
שר החקלאות, אלון שוסטר

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן