יום חמישי, מאי 23, 2024

פוסטים אחרונים

מפעל הפיס מציג פאנלים סולאריים כמקור הכנסה לרשות: "כל דבר שיוצר חיסכון – אנחנו שם"

מנהל אגף ההקצאות במפעל הפיס, קובי בנבנישתי, דיבר במהלך ועידת ישראל לכלכלה ירוקה: "דו השיח שלנו עם הרשויות הוא למנף את הכספים שלנו ולייצר דברים שיכולים לתת להם ערך מוסף"

"אנחנו פה בשביל הרשויות. כל דבר שיוצר לה חיסכון ומותיר כסף פנוי – אנחנו שם". כך הבהיר מנהל אגף ההקצאות במפעל הפיס, קובי בנבנישתי, במהלך ועידת ישראל לכלכלה ירוקה, שננעלה לה ביום שני האחרון במרכז הכנסים אבניו.

בנבנישתי השתתף בפאנל "שיקום העוטף והצפון כמנוף לחיזוק הכלכלה הירוקה" וסיפר גם על הפרויקט החדש של מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ומשרד האנרגיה: תכנית להאצת הטמעת אנרגיות מתחדשות ברשויות המקומיות בישראל.

בהתאם לתכנית, מפעל הפיס יקים קרן הלוואות להתקנת מערכות ייצור אנרגיה סולארית על גגות מבני ציבור. מטרת הקרן היא לסייע לרשויות המקומיות במתן הלוואה לצורך התקנת מערכות אנרגיה סולארית. מערכות אלה ייצרו עבור הרשויות המקומיות מקורות אנרגיה ירוקה, חיסכון בהוצאות החשמל וכן תזרים הכנסות קבוע, לאחר החזר ההלוואה. תקופת החזר ההלוואה הינה כ- 7-6 שנים ובסופה יווצר לרשות המקומית מקור הכנסה קבוע לתקציבה השוטף של הרשות.

מנהל אגף ההקצאות במפעל הפיס, קובי בנבנישתי, במהלך ועידת ישראל לכלכלה ירוקה:

"מפעל הפיס מקיים דו שיח עם כל הרשויות", מסביר בנבנישתי. "רואים את הצפון והדרום. דו השיח שלנו עם הרשויות הוא למנף את הכספים שלנו ולייצר דברים שיכולים לתת ערך מוסף לרשויות. לייצר מינוף כלכלי לרשויות".

"היום מתעסקים בהתקנת פאנלים סולארים, עושים כנס בנושא של אגירה ויצירת אנרגיה. מעודדים נושא של מונה וירטואלי. כל דבר שיעזור לרשות – אנחנו שם", הוסיף בנבנישתי.
ממפעל הפיס נמסר כי "קידום אנרגיות מתחדשות הינו מטרה בעלת חשיבות עולמית. הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה מתחדשת מעריכה כי כבר בשנה הבאה הפקת חשמל מאנרגיית רוח (ביבשה) ושמש (פאנלים סולאריים) תהיה זולה יותר מכל חלופה של דלק מאובנים. לאחר מספר חוות סולאריות שקמו בישראל והמחישו את היעילות, והתועלת הסביבתית באנגריה מסוג זה , החלו רשויות מקומיות בישראל להירתם לקידום הנושא. כיום, רובן לא יכולות לשאת בעלויות ההקמה ולשם כך נועדה הקרן.

הקרן, שתוקם על ידי מפעל הפיס, תפעל בשיתוף פעולה מלא עם מרכז השלטון המקומי. משרד האנרגיה, כגוף המקצועי המוביל בתחום האנרגיות המתחדשות והחיסכון באנרגיה, ילווה מקצועית את פעילות הקרן ביישום התכנית. אגף הקצאות במפעל הפיס יוביל את ניהול הקרן ויחד עם מרכז השלטון המקומי והאגף לשימור אנרגיה במשרד האנרגיה, יסייעו לרשויות המקומיות בתהליך ההקמה, ההפעלה וההסדרה של המערכות הסולריות. בנוסף, יוביל אגף הקצאות במפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי את הקשר השוטף והליווי המקצועי של הרשויות המקומיות".

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן