יום רביעי, יוני 19, 2024

פוסטים אחרונים

״מאות אלפי עופות מתו בקיבוצי עוטף עזה. אנו ממשיכים לתת מענה לחקלאים ולהיות לכתובת לכל פניה עבורם״

ארגון מגדלי העופות מעדכן כי מאות אלפי עופות מתו ב- 25 אתרי גידול שחלקם הושמד, ביניהם המדגרה בניר עם הושמדה.

כזכור חלק ניכר מהכלכלה של העוטף מבוססת על הפטם ועל ההודים.
בארגון מגדלי העופות מסבירים ״בשלב זה לא ניתן לפנות את העופות מהלולים למשחטות (בגלל שצוותי הפינוי לא יכולים לפנות אותם ביטחונית ויכולתם של המשחטות לקלוט בעקבות כוח אדם). חלקם של העופות המגודלים מתו או לחלופין במצב שנדרש להמית אותם. בנוסף עקב אירועי הפסקות חשמל ובעיה של אספקת סולר לגנרטורים, נפגעו המערכות כולל מערכות אספקת המים אשר הביאו לתמותה נרחבת בלולים.

מזכ״ל ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ אומר: ״הפגיעה בלולים בעוטף עזה היא לא זו שתוביל לפגיעה בייצור הארצי. אלא הבעיה היא במשחטות. שתי משחטות באזור הדרום לא פועלות ושתי משחטות גדולות עובדות בתפוקה נמוכה ביותר. בנוסף לכך, משחטות רבות במרכז הארץ ובצפונה עומדות בפני בעיה שכן ירדו בתפוקה עקב בעיה של בעיה של פועלים ובעיה של לוגיסטיקה. כך שלמרות שלמגדלי הפטם וההודים ביתר הארץ יש עודף בלולים, הבעיה במשחטות גורמת לירידה בתפוקה ובאספקת בשר עוף מצונן לרשתות השיווק. עם זאת, חדרי הקירור מלאים בעופות קפואים ומומלץ לציבור בשלב זה לצרוך עופות קפואים, במידה ולא מוצאים עוף טרי״

בנוגע לאספקת ביצים לציבור בישראל מסביר אלקבץ. ״מגדלי ההטלה במדינת ישראל מגדלים מעבר לכמות הנדרשת ולמרות המתח בחזית הצפונית, מגדלי העופות באביבים, דוב״ב, מרגליות וישובי סמוכי הגדר ובשאר חלקי הארץ מספקים את הביצים לתחנות המיון ומשם לשאר חלקי הארץ״.

מועצת הלול וארגון מגדלי העופות מקיימים כל יום ישיבות מול אנשי מקצוע ומנכ״ל משרד החקלאות ודואגים ביחד לתת מענה לחקלאים ולציבור כאחד. בנוסף מועצת הלול וארגון מגדלי העופות הינם כתובת 24/7 לכל פנייה של מגדלים כדי לספק פתרונות מיידיים לכל בעיה.

יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח: ״לולי העוטף חטפו מכה קשה וכואבת. עצוב לראות לולים סגורים או מופגזים ומאות עופות אשר מתו כתוצאה מהמתקפה האכזרית של החמאס. אנו פועלים יחד תנועת המושבים, התנועה הקיבוצית, ארגון מגדלי העופות ומועצת הלול מול משרד החקלאות לתכנית לשיקום הלולים והחקלאות באזור״.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן