יום רביעי, מאי 29, 2024

פוסטים אחרונים

נבחרו הפיתוחים המובילים לשנת 2023

צוות מקצועי בחר בתערוכת "אגרומשוב" את הפיתוחים והחידושים המובילים בחקלאות הישראלית במסגרת תחרות "טופ-10" היוקרתית

עשרות חידושים ופיתוחים פורצי דרך, שעתידים לשנות את עתיד החקלאות, הוצגו במסגרת תערוכת אגרומשוב 2023 – האירוע החקלאי המרכזי בישראל, שנערך במתחם אקספו בתל אביב. צוות מקצועי בחר את עשרת הפיתוחים המובילים לשנת 2023 שהוצגו בתערוכה, במסגרת תחרות "טופ-10" – ארבעה מהזוכים הגדולים היו מאזור המרכז.

גידול ביתי של ירקות ב"חבית" אחת

אורי פלג מכפר הנוער החקלאי עיינות ולי יוסף סמוחה ממושב פלמחים זיהו את הצורך של הציבור הישראלי והקימו את חברת "חביתותים", המתמחה בשני מוצרים בעלי עקרון פעולה אקולוגי רב עצמה המאפשרים לכל אחד מאיתנו – גם אם מעולם לא שתל שתיל אחד לרפואה – לגדל ירקות, עשבי תיבול וצמחי נוי בביתו הפרטי.

מוצר הדגל של "חביתותים": חבית 220 ליטר בשימוש חוזר מתעשיות המזון בעלת כמות פתחים של 40-70, שיכולה להאכיל בית שלם. משמע: 40-70 מקומות לגידול ירקות, עשבי תיבול או צמחי נוי בחבית אחת שמתאימה לכל בית. יש לציין כי המוצר תופס מינימום מקום של חצי מטר מרובע ואפשר לשים אותו בכל מקום במרפסת.

מסור הגיזום החזק בישראל

לכל מי שחיפש מסור לגיזום – ביתי או מקצועי – יש לו כעת פתרון מושלם. ש.ונציה המתמחה בייבוא, שיווק והפצת ציוד וכלי גינון לחקלאות, המשווקת בלעדית בארץ את כלי הגינון של חברת STIHL הגרמנית – חשפה את מה שהיא מכנה "המסור החזק בישראל".

מדובר במסור גיזום מקצועי נטען רב עוצמה CSTIHL MSA 220 T – מרשים בכל הנוגע לטיפול בעצים הודות למנוע ה-EC החזק שלו. בשילוב עם סוללת STIHL AP 300 S החזקה, מקבלים ביצועי חיתוך גבוהים במיוחד. מסור CMSA 220 T הוא כיום המסור שרשרת ידית עליונה החזק ביותר שיש.

השקיה מדייקת במקסימום יעילות

חברת נטפים הציגה מוצר חדיש: מדובר במערכת ההפעלה שמבטיחה השקיה מדייקת במקסימום יעילות. ה-GrowSphere היא מערכת ההפעלה הראשונה עבור השקיה מדייקת. באמצעות ממשק גראפי, פשוט ואינטואיטיבי יותר לתפעול תוכלו למקסם את התפוקה לדונם בצורה אמינה יותר ועם פחות מאמץ.

גדר סולארית

חברת "טראלייט" הקימה את פיילוט הגידור הסולארי הראשון בארץ. הגדר הסולארית מייצרת ערך רב, הן בהיבט הביטחוני והן בהיבט הכלכלי, ומייצרת דו-שימוש בשטח שעד כה לא היה בשימוש. הגדר מאפשרת ייצור חשמל "נקי", בין היתר, אפילו לצורך טעינת רכבים חשמליים ובכך מסייעת בהתמודדות עם מחירי הדלק ומייצרת אנרגיה ירוקה. "טראלייט", בשילוב עם תנועת המושבים, מקדמת התקשרויות בנושא זה עם מאות מושבים וכבר נמצאת בשלבי ייזום ופיתוח מתקדמים עם מספר מושבים.

ריסוס על כל חלקי העלה

חברת אורי הורוביץ, המשווקת של חברת טיפונה האיטלקית, הציגה מרסס הייחודי: מרסס רוח שיכול לרסס את כל חלקי העלה. מדובר במרסס יוצא דופן, שמסוגל לרסס את העלה משני צדדיו ולמעשה בכל שטחו. יכולת כיסוי של שטח מרוסס תלויה ביכולת של הנוזל להגיע לגעת בכל מקום בשטח המרוסס.

כיסוח נעים

חברת ר.ט כהן הציגה את מכסחת הדשא טורו 3200, עם נפח גדול, פשוטה לכל שימוש ועם אפשרות לנסיעה עצמית. זו מכסחת שנחשבת מהירה במיוחד כך שהיא מסייעת לכסות שטחים נרחבים במהירות מרשימה.

מד גשם סולארי

יגאל זלוצ'ין, הבעלים של חברת IHEAD, פיתח סטארט-אפ החדש: מד משקעים סולארי עם דיוק מקסימלי. מד המשקעים החדשני מיועד למדידות מקומיות הן את כמות הגשם והן את תפוקת הממטרות, משך רטיבות העלים וטמפרטורת האוויר בתנאים לא יציבים של הסביבה בחוות, גנים חצרות אחוריות וכו' מד המשקעים כולל מד גשם, חיישן רטיבות עלים ומד טמפרטורה.

תיקח הכל באיזי

רכב שטח חשמלי EZRAIDER שהציגה חברת מטרו הוא אחד מרכבי השטח החדישים שיש. הוא כלי רכב צר וקל משקל, בעל יכולת נסיעה בתוואי שטח מגוונים ובטווחי נסיעה של עד 40 ק"מ הודות למאפייניו הייחודיים ובהם מערכות מתלים חדשניות הרשומות כפטנט ומעניקות לכלי יכולת תמרון והיגוי ללא תחרות.

אפשר להעמיס

ג'נרל – החברה המרכזית לציוד הינה חברה המתמחה ביבוא ציוד לשינוע והרמה כגון מלגזות, לכל הצרכים. החברה מייצגת בישראל, את מיטב היצרנים בתחום המלגזות. בתערוכה הציגה את דגם JAC החדש. מלגזה זו יכולה להרים משא עד 4 טון ביעילות ובחוזקה בזכות הגלגלים והמנוע האיכותי שלה.

טרקטור משוכלל

טרקטור משא סגווי פוגלמן מגיע עם מערכת GPS ואפשרות להתחברות אל האפליקציה של סגווי. האפליקציה מספקת מידע רב בזמן אמת, התראות בטיחות, אזהרות נגד גניבה, תזכורות לביצוע טיפולים ועוד. לוח המחוונים של הפוגלמן מציג נתונים כמו: מהירות, מד מרחק, שעון, הילוכים, מפלס דלק, טמפרטורת נוזל קירור, מד מתח, תזכורת לחגורת בטיחות.

בתערוכה הוצגו לציבור הרחב, כאמור, פיתוחים וגידולים חדשים, טכנולוגיות פורצות דרך המציבות את ישראל בפסגת החדשנות העולמית בתחום החקלאות, אמצעי הגנה ושמירה על השטחים החקלאיים, שיטות השקיה חדשניות וכו'.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן