יום חמישי, מאי 23, 2024

פוסטים אחרונים

רגע לפני הבחירות, אלו ראשי רשויות פעלו להפיכת עירם לירוקה?

תחרות 'גרין טן' המתקיימת זו השנה ה14 ברציפות תבחר את הרשויות הירוקות במדינת ישראל בהיבטים של עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי, חיסכון במים, גינון וניקיון, אנרגיה ירוקה, מחזור והתייעלות אנרגטית. מנכ"ל קלינטק, חיים אלוש: ״ כל הסקרים מוכיחים היום האוכלוסיות החזקות ומקומות העבודה המובילים עוברים לערים ורשויות ירוקות ״

רגע לפני שניגש לקלפי בחודש אוקטובר לבחור את ההנהגה העירונית שלנו בבחירות המוניציפליות, במסגרת תערוכת קלינטק 2023 – האירוע המרכזי של ישראל לאנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות ירוקות, בנייה ותחבורה ירוקה – תתקיים תחרות 'גרינטן', שם ייבחרו הרשויות הירוקות במדינת ישראל ואלו שעשו את ההתקדמות המשמעותית בסוגייה זו.

בעידן הנוכחי, המחזור, איכות הסביבה והקיימות הפכו מרכזיים ומשמעותיים. זאת נוכח משבר האקלים העולמי והמודעות ההולכת וגוברת לחשיבות השמירה על הטבע והסביבה של כולנו. התחרות תהיה בין הרשויות המקומיות, מועצות אזוריות, מושבים וקיבוצים הינה בהיבטים של עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי, חיסכון במים, גינון וניקיון, אנרגיה ירוקה, מחזור והתייעלות אנרגטית, כאשר ועדה מיוחדת בוחנת בימים אלו ממש את הרשויות השונות שנרשמו לתחרות בכלל ההיבטים לרבות דוחות חשמל, צריכת מים, שימוש באנרגיה סולארית וכו'. לצד מסמכים של המשרד לאיכות הסביבה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

בשנים האחרונות שינויי האקלים מובילים ללא מעט אסונות, שריפות, הצפות ומזג אוויר קיצוני שפוקד את כל העולם. גם בארץ חווינו לא מעט מאירועים אלו שהינם בעלי השפעה אדירה גם על החקלאות. כך, במהלך הקיץ האחרון התמודדו חקלאי ישראל עם תוצרת חקלאית דלה, מה שהוביל לעליית מחירים משמעותית ואף הכפלה של המחירים לצרכן. בשל המשמעויות הכבירות של ההתחממות הגלובלית על כל שגרת חיינו – סוגיה זו תהיה המרכזית במסגרת וועידת קלינטק 2023.

'גרין טן' הינה התחרות היוקרתית והחשובה ביותר בתחום איכות הסביבה בישראל ומטרתה כאמור לרתום את הרשויות המקומיות, הארגונים והמוסדות השונים להשתתף באופן פעיל במאמצים לשימור ערכי הסביבה. התחרות תתקיים ב-6.9.2023 באקספו תל אביב, שם יוענק הפרס לערים ורשויות ירוקים ביותר בנוכחות שרים וחברי כנסת. מנכ"ל משוב גרופ, חיים אלוש, ציין: "״ כל הסקרים מוכיחים היום האוכלוסיות החזקות ומקומות העבודה המובילים עוברים לערים ורשויות ירוקות זוהי מגמה עולמית .

משוב גרופ חרטה על דגלה את נושא המודעות והדחיפה של המשק לשמירה על איכות הסביבה ושימוש באנרגיה ירוקה. רגע לפני הבחירות לרשויות המקומיות, זה זמן נפלא לבדוק מי באמת פעל לקידום סוגיות אלו בעירו. העולם כולו מתמודד עם משבר האקלים וההתחממות הגלובלית, אנו רואים חשיבות רבה בעידוד הרשויות, המפעלים והחברות הגדולות לפעול לעצירת טירוף התחממות כדור הארץ. בסוף, אם כל אחד מאיתנו לא ינהג באחריות וזהירות – ספק באיזה עולם ילדנו יגדלו".

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן