יום שלישי, יולי 23, 2024

פוסטים אחרונים

מיכאל ביטון "חרב מונחת על צוואר עולם החקלאות"

ח"כ ממפלגת המחנה הממלכתי ויו"ר ועדת הכלכלה היה ממובילי המאבק נגד הרפורמה של הממשלה בחקלאות הישראלית. זכה בפרס מיוחד במהלך ועידת ישראל לחקלאות: "חרב מונחת על צוואר הענף. מי ששמח לראות את החקלאים מאבדים ממעמדם, אלה טייקונים שאורבים לנפילתם"

ח"כ מיכאל ביטון ממפלגת המחנה הממלכתי הוא איש השנה בחקלאות הישראלית לשנת 2022. את הפרס קיבל מטעם ועידת ישראל לחקלאות, שננעלה היום אחרי יומיים מרתקים של כנסים, שולחנות עגולים, דיונים, אותות מיוחדים לקידום הענף ובאופן כללי עיסוק באתגרים הגדולים של החקלאות הישראלית.

ביטון (52), תושב ירוחם, כיהן כראש מועצת ירוחם בשנים 2010–2018. אחרי המעבר לפוליטיקה הארצית, מונה לשר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, שר לנושאים אסטרטגיים ושר לשוויון חברתי.

בממשלה האחרונה כיהן כיו"ר ועדת הכלכלה ומתוקף תפקידו הפרלמנטרי היה מעורב גם בסוגיית הרפורמה בענף החקלאות מבית מדרשם של שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושר החקלאות היוצא, עודד פורר. הרפורמה המוצעת, הכוללת פתיחת השוק החקלאי לייבוא חופשי של מוצרים חקלאיים, מעוררת כעס רב והתנגדות רבה בקרב החקלאים וביטון היה בנושאי הדגל של אותו מאבק.

"כבוד גדול להגיע לכאן", פתח ביטון את דבריו. " זה רגע מיוחד, הכרת טוב. גם בימים קשים מאוד ומדאיגים מאוד בחברה הישראלית. להיות איש השנה של משהו זה מכבד, להיות איש השנה של החקלאות הישראלית – בשנה הכי קשה שלה – זה מאתגר ומחייב. זה אומר שעשית משהו קטן אבל המשימה לשמור על החקלאות בישראל היא אפילו לא התחילה".

"אנחנו בתקופה שבה חרב מונחת על צוואר עולם החקלאות", המשיך ביטון. "קמו ארגונים, מכונים ומפלגות פוליטיות שביקשו להחליש את החקלאים ולהוריד אותם על הברכיים. מי ששמח לראות את החקלאים מאבדים ממעמדם, אלה טייקונים שאורבים לנפילת החקלאות ההיסטורית, המסורתית כדי לחולל בה שינוי ולייצר טייקוניזציה של החקלאות בישראל.

כל ענף שנשבר איבד את אלפי מגדליו ונפל לידי טייקונים שהתעשרו ובישראל הם לא חסרים". ביטון הוסיף: "הפקירו את ותיקי המדינה, את אבא ואמא שלי. הם באו לירוחם, אבל דודה שלי ובתה הגיעו לחצור ולאביבים והיא האויב של ישראל ביתנו. היא כביכול הטייקון שמרוויח מיליונים".

הפרס לח"כ ביטון הוא אחד האירועים שנעלו, כאמור, את ועידת ישראל לחקלאות, שהתפרסה על פני יומיים במעלה החמישה בסמוך לירושלים. הוועידה הפגישה גם השנה בין מקבלי החלטות ומובילי דעה בחברה הישראלית, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי התיישבות העובדת וראשי הארגונים החקלאיים, אנשי ממשל, בכירי המשק והכלכלה, יצואנים, משווקי תוצרת חקלאית, רשתות שיווק, יצרני ומשווקי תשומות חקלאיות, חקלאים מובילים, חוקרים, אנשי פיתוח, אנשי תקשורת ואקדמיה ועוד.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן