יום שלישי, יולי 23, 2024

פוסטים אחרונים

מייסד ומנכ"ל רשת בתי הספר אדם ואדמה, יזכה לאות על תרומתו לקידום החינוך החקלאי

עמית מאיר, מייסד ומנכ"ל רשת בתי הספר אדם ואדמה מבית השומר החדש, יזכה לפרס מיוחד במהלך ועידת ישראל לחקלאות, שתתקיים בין ה-4-5.1 במעלה החמישה שליד ירושלים. מאיר יקבל אות על תרומתו לקידום החינוך החקלאי בישראל.

מאיר (34), שנולד, גדל ועדיין מתגורר במושב חצבה שבערבה התיכונה, הקים יחד עם חברו מהצבא יוסי מונטג את רשת התיכונים "אדם ואדמה" כתגובה למשבר החקלאים ולהיעדר ידיים עובדות לצד הידלדלות צעירים בחקלאות וכתגובה למשבר החינוכי בארץ. כיום מונה הרשת ארבעה בתי ספר ברחבי הארץ: אדם ואדמה ערבה תיכונה, גולן, תבור וניצנים. התיכון מיועד לבני נוער מכל רחבי הארץ שלומדים דרך חינוך לערכים, מצוינות וחקלאות. התיכון משלב עבודה חקלאית וסיוע לחקלאים לצד לימודים לבגרות מלאה ותוכן ערכי במסגרת קמפוס פנימייתי לכיתות ט'-י"ב וכל זאת בתמיכה ובפיקוח האגף העל יסודי והמינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך יחד עם משרד החקלאות. "גדלתי לתוך החיים החקלאיים וכל הילדות שלי חוויתי את המשק החקלאי", הוסיף מאיר. "דרך החינוך לעבודה וחקלאות מצמיחים ערכים בדור שנמצא רוב היום במסכים ומנותק מהטבע, דור שערך ההתמדה והחוסן המנטלי שלו הולך ונעלם.

עמית היה לוחם ומפקד ביחידת החילוץ של חיל האוויר (669) וממשיך לעשות מילואים ביחידה זו, ובעל תואר ראשון בניהול וחינוך. כמו כן, הוא נבחר ליזם מצטיין של קרן י.ק.א (Y.C.A) ובין 30 הצעירים המבטיחים של מגזין פורבס. ועדיין, החיבור הגדול שלו נותר לאדמה ולחקלאות. "אני מאמין שהחיבור לאדמה של הדור הצעיר עדיין קיים", אומר מאיר. "רשת בתי הספר שלנו מגדלת את דור העתיד שיצמח דרך האדמה לקחת על עצמו משימות לאומיות, בביטחון, בחינוך, בחקלאות ובהנהגה של החברה והמדינה". מאיר צור ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה אומר: "אני מברך את עמית מאיר על זכייתו הראויה. עמית הינו דוגמא ומופת לערכים של אהבת הארץ, החקלאות והערבה, מפעל חינוכי חקלאי מדהים, שילדים רבים זוכים בו, להקניית חינוך וערכי ציונות והתיישבות. ישר כח"

מנכ"ל משוב גרופ חיים אלוש ציין: "החלטנו השנה להעניק פרס מיוחד על תרומה לחינוך חקלאי מתוך הבנה כי באמצעות כלים אלו ניתן לעודד ולמשוך עוד ועוד צעירים לחקלאות. תרומתו של מאיר היא אדירה וראויה לכל הערכה ואנחנו גאים על הבחירה בו"

הפרס יוענק, כאמור, בוועידת ישראל לחקלאות – האירוע החשוב ביותר של ענף החקלאות שמהווה זירת שיח רב – תחומי ובמה יחידה מסוגה לדיוני עומק מרתקים על הענף. הוועידה תפגיש בין מקבלי החלטות ומובילי דעה בחברה הישראלית, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי התיישבות העובדת וראשי הארגונים החקלאיים, אנשי ממשל, בכירי המשק והכלכלה, יצואנים, משווקי תוצרת חקלאית, רשתות שיווק, יצרני ומשווקי תשומות חקלאיות, חקלאים מובילים, חוקרים, אנשי פיתוח, אנשי תקשורת ואקדמיה ועוד.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן