יום רביעי, יוני 19, 2024

פוסטים אחרונים

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, זכה בפרס על תרומתו לחקלאות הישראלית: "ניאבק למען דור העתיד, אסור שייצור חקלאי ייפול לידיים זרות"

תערוכת החקלאות המובילה בישראל – אגרומשוב – העניקה פרס מיוחד לבצר בן ה-72 מנהלל על פעילותו למען וטובת החקלאות בשלטון האזורי. בצר: "המדינה אינה מסייעת לחקלאים ואף מערימה עליהם קשיים המכבידים על עבודתם"

תערוכת החקלאות המובילה בישראל – אגרומשוב 2022 – עשתה היום (שני) כבוד לראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, כשהעניקה לו פרס על פעילות המיוחדת למען החקלאות בתחום השלטון האזורי.

בצר בן ה-72, חבר מושב נהלל, חקלאי ודור שלישי במושב, פעל ופועל לאורך השנים לטובת החקלאים. הפעילויות שלו מגוונות ורבות: הפחתת מחירי המים המושבים, שמירה על חקלאות מקיימת, קידום מדיניות נחלות, מעבר לאנרגיה ירוקה, מניעת נזקי החקלאות, הקצאת משאבים לתשתיות חקלאיות, פעילות מול שרים וחברי כנסת, לקידום החקלאים והחקלאות ובלימת התוכנית להקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל.

במועצה האזורית עמק יזרעאל 350,000 דונם, מתוכם 250,000 דונם שטח חקלאי מעובד. חזון המועצה, בראשותו של בצר, הוא להוביל את האזור לפיתוח, צמיחה והתחדשות, בשמירה על הצביון החקלאי-כפרי-קהילתי, על המורשת ההיסטורית-תרבותית, ועל נכסי הטבע של האזור, ובכך לממש שליחות חברתית, חינוכית ולאומית. המועצה האזורית פועלת בתחום החקלאות בשיתוף פעולה עם מועצות אזוריות שכנות, מפעלים אזוריים, רשויות הניקוז ועוד.

בצר בירך על הפרס, אך גם ביקש עזרה ממשלתית לחקלאות הישראלית: "למרות שהחקלאות היא סיפור הצלחה חסר תקדים, ומשנה לשנה גדל היקף הייצור החקלאי – המדינה אינה מסייעת לחקלאים ואף מערימה עליהם קשיים המכבידים על עבודתם. אנו נאבקים למען דור העתיד – דור ההמשך של החקלאים. בהיעדר תמיכה ממשלתית, העדפה של חקלאות ישראלית והכרה בערכה וחשיבותה – תהא זו משימה קשה לשכנע צעירים להיכנס לתחום שבו אי היציבות מאפילה על יתרונותיו, אסור שייצור חקלאי ייפול לידיים זרות. שמירת החקלאות אינה סיסמה. על כתפיהם של החקלאים מוטלת משימה לאומית – אספקת מזון טרי, שמירת הקרקעות ופיתוחן, למען כלל האזרחים".

מנכ"ל משוב גרופ, חיים אלוש, אמר: "אייל בצר הוא מהאנשים החשובים שפועלים הכי הרבה בארץ למען וטובת החקלאות. הפעולות שלו עזרו לקדם את החקלאות הישראלית ולא מעט בזכותו אנחנו עדים לדורות נוספים של חקלאים ברחבי המדינה".

במהלך תערוכת "אגרומשוב", הנערכת היום ומחר בבנייני האומה בירושלים, יתקיימו בנוסף גם תחרויות ייחודיות: העגבנייה הטעימה בישראל – עם חבר שופטים בראשות השף אייל שני – התפוח החדש לראש השנה, הרימון האיכותי ובחירת 10 הערים הירוקות בישראל לשנת 2022. כמו כן, יתקיימו כנסים מקצועיים: כנס 'חקלאות ישראלית', כנס 'ביטחון המזון' וכנס 'משקיעים MTECH'. בכנסים השונים ישתתפו שרים, חברי כנסת, ראשי גופים חקלאיים, חברות סטארטאפ, יזמים, בעלי עניין ואלפי חקלאים ישראליים.

תערוכת אגרומשוב מציינת 31 שנים להיווסדה של תערוכת החקלאות המובילה בישראל בה מציגות חברות רבות מאות זנים ופיתוחים חדשים החל מזני פירות וירקות, דרך טכנולוגיות מתקדמות להשקיה וטיפול ביבול ועד לרחפנים מיוחדים לחקלאות, טרקטורים וכו'.

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן