יום חמישי, אפריל 25, 2024

פוסטים אחרונים

מבואות חרמון ירוקה עדיין?


המועצה האזורית מהצפון בלטה בשנה שעברה

במסגרת וועידת קלינטק 2022 – האירוע המרכזי של ישראל לאנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות ירוקות, בניה ירוקה ותחבורה ירוקה- סוגיות הנמצאות על סדר היום העולמי נוכח ההתחממות הגלובלית ומשבר האקלים, תתקיים תחרות גרין טן שם ייבחרו הרשויות הירוקות במדינת ישראל לשנת 2022

התחרות מתקיימת בין רשויות מקומיות, מועצות אזוריות, מושבים וקיבוצים והיא בוחנת: עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי, חיסכון במים, גינון וניקיון, אנרגיה ירוקה, מחזור והתייעלות אנרגטית.

וועדה מיוחדת בוחנת בימים אלו ממש את הרשויות השונות שנרשמו לתחרות בכלל ההיבטים לרבות דוחות חשמל, צריכת מים, שימוש באנרגיה סולארית וכו` לצד מסמכים של המשרד לאיכות הסביבה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
בתחרות לשנת 2021 נבחרה המועצה האזורית מבואות חרמון למועצה ירוקה בישראל לשנת 2021 על פעילות ענפה שביצעו בתחום האנרגיה המתחדשת וכעת מעניין לראות האם המשיכו לפעול במגמה חשובה זו.

בשנים האחרונות שינויי האקלים מובילים ללא מעט אסונות, שריפות, הצפות ומזג אוויר קיצוני שפוקד את כל העולם. גם בארץ חווינו לא מעט מארועים אלו שהינם בעלי השפעה אדירה גם על החקלאות. כך, במהלך הקיץ האחרון התמודדו חקלאי ישראל עם תוצרת חקלאית דלה, מה שהוביל לעליית מחירים משמעותית ואף הכפלה של המחירים לצרכן.
בשל המשמעויות הכבירות של ההתחממות הגלובלית על כל שגרת חיינו סוגיה זו תהיה המרכזית במסגרת וועידת קלינטק 2022 עם מושב מיוחד שידון בדרכי ההתמודדות בהשתתפות שרים, חברי כנסת ובכירים במשק הישראלי.
גרינטן הינה התחרות היוקרתית והחשובה ביותר בתחום איכות הסביבה בישראל ומטרתה כאמור לרתום את הרשויות המקומיות, הארגונים והמוסדות השונים להשתתף באופן פעיל במאמצים לשימור ערכי הסביבה.

מי תהיה העיר הירוקה בישראל 2022?

התחרות תתקיים ב 22.2.22 שם יוענק הפרס לערים, רשויות, מרכזים מסחריים, בתי מלון והארחה ירוקים ביותר בנוכחות שרים וחברי כנסת במתחם אווניו-איירפורט-סיטי, קריית שדה התעופה חבל מודיעין.

מנכ"ל קלינטק חיים אלוש ציין: "העולם כולו מתמודד עם משבר האקלים וההתחממות הגלובלית, אנו רואים חשיבות רבה בעידוד הרשויות, המפעלים והחברות הגדולות לפעול לעצירת טירוף התחממות כדור הארץ. בסוף, אם כל אחד מאיתנו לא ינהג באחריות וזהירות ספק באיזה עולם ילדנו יגדלו".

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן