יום שישי, יולי 19, 2024

פוסטים אחרונים

2200 איש בשנה נהרגים בישראל מזיהום אוויר

"על כל רשות לקחת אחריות לעצור את הזיהום ולהציל את חיי התושבים"

בצל וועידת האקלים הבינלאומית והצהרות מנהיגי העולם במאבק לעצירת התחממות כדור הארץ, המציאות בשטח מחייבת שינוי ומעבר למעשים. על פי נתוני משרד האנרגיה למעלה מ 2,200 אזרחים מתים בישראל מידי שנה נוכח זיהום אוויר חמור.

משוב גרופ מובילה את תחום הכלכלה הירוקה במשק הישראלי שנים רבות, נאבקת בתופעת זיהום האוויר והעלאת המודעות לחשיבות השמירה על איכות הסביבה. במסגרת זו בוחרים במשוב גרופ מידי שנה את הרשויות הירוקות בישראל במטרה ליצור סביבה ירוקה ולעצור את ההתחממות הגלובלית. הבחירה השנה תתקיים במסגרת תחרות 'גרינטן' שתתקיים בוועידת ותערוכת קלינטק בתאריך 22.2.22.

מנכ"ל 'משוב גרופ' חיים אלוש מציין: "מידי שנה מתים בישראל אלפי אנשים מזיהום אוויר, בתקופת הקורונה סגרו אותנו בבתים כדי להציל חיים אבל מזיהום אוויר מתעלמים. על כל אזרח במדינה להבין- זיהום אוויר זה לא רק לא נעים, זה הורג!". לדבריו, במהלך השנים האחרונות חל שינוי בהתנהלות הרשויות המוניציפליות בסוגייה זו אך נדרשת התגייסות משמעותית הרבה יותר: "בנט אמר ובצדק שאנחנו מדינת ההייטק והגרין-ניישן, אבל צריכים להתחיל לעשות פעולות בשטח ופחות הצהרות. על מנת להגיע לאפס פליטות בשנת 2050 חייבת להיות התגייסות כללית של המשק: שהמפעלים יתחילו לעבוד כבר היום עם תוכנית סדורה לצמצום פליטות, שצה"ל ישנה את התנהלותו, שהרשויות יהפכו לירוקות וגם כל אחד מאזרחי המדינה חייב להתגייס לכך. השריפות וההצפות בשנים האחרונות ממחישים את גודל האסון שלעברו אנחנו צועדים וכשיישא ארוע מוחשי שכזה ניתן לגייס את הציבור בצורה טובה יותר" הוסיף אלוש.

במסגרת וועידת קלינטק שתתקיים ב 22.2.22 יקיימו במשוב גרופ את תחרות גרינטן כשצוות  שיפוט מקצועי ייבחן את הרשויות והמועצות שעברו תהליך משמעותי במהלך השנה האחרונה בתחום איכות הסביבה, מחזור, אנרגיה סולארית, עידוד בנייה ירוקה, חינוך סביבתי,  חיסכון במים, גינון וניקיון והתייעלות אנרגטית.  השנה ייכנסו לתחרות גם מושבים וקיבוצים. בשנה החולפת נבחרו במסגרת תערוכת אגרומשוב: חולון,  נתניה, יוקנעם, רחובות, ראשון לציון, באר טוביה, עמק חפר, מגידו, עמק יזרעאל וחוף הכרמל. בנוסף אליהם נבחר קיבוץ יפתח לתואר 'קיבוץ ירוק' ואילו היישוב ג'ת נבחר לישוב הערבי הירוק. בנוסף, הוקרה על פעולתם בתחום זה קיבלו הרשויות טורען, קריית גת, מבואות חרמון ויבנה ובתואר 'רשות פורצת דרך' זכו  שדרות ומטה יהודה. לרשויות הוענקו תעודות הוקרה על פעילותם למען איכות הסביבה בטקס חגיגי ומרגש. בימים אלו נפתחה ההרשמה לקראת התחרות שתתקיים ב 22.2.22, לפרטים והרשמה- משוב גרופ: 0504400443, 086424781

Latest Posts

תישאר בקשר

להתעדכן בכל החדשות האחרונות, ההצעות וההודעות המיוחדות.

דילוג לתוכן